forex trading logo

Acasa

 

Laboratorul de informatica a fost utilat cu 20 de PC-uri performante, un videoproiector si echipamente profesionale de conectare la internet, devenind astfel un centru informational modern, dedicat unei educatii inovatoare.

La solicitarea d-nei director Pena Izabella, primarul Gabriel Dumanica a raspuns afirmativ propunerii privind realizarea unui laborator de informatica la Scoala Mare.

In programa anului scolar 2017-2018, a fost inclusa materia TIC (Tehnici de Instruire pe calculator), fiind imperios necesara infiintarea acestei sali de clasa.

Dl. Bunescu Ionut Cosmin, profesor la catedra de TIC si invatator la Scoala "B", a declarat:

"Este unul dintre cele mai moderne laboratoare de informatica din judetul Ilfov. De anul acesta s-a introdus informatica, ca materie obligatorie, la clasele V-VIII. Elevii beneficiaza de conditii ideale pentru initierea si aprofundarea acestui domeniu atat de util in zilele noastre. Copiii sunt incantati si nerabdatori sa patrunda in tainele informaticii si sa poata lucra efectiv pe calculatoare, lucru ce-i pregateste pentru pretentiile mari de la liceu. Consider ca disciplina TIC este esentiala in alcatuirea programei scolare pentru formarea unei societati bazate pe cunoastere."

 

 


Powered by ScoalaAfumati!. Copyright 2020