forex trading logo

Acasa
Elevii din Afumati sunt incurajati sa se apropie de tehnologie si programare

 

Elevii de gimnaziu din clasele a 5-a si a 6-a din Scoala gimnaziala nr.1, Comuna Afumati, jud. Ilfov, au participat in data de 7 decembrie, la evenimentul Hour of Code 2018, proiect organizat de Code.org in perioada 3-12 decembrie 2018.

Prin parcurgerea acestei ore de programere, sub indrumarea Profesorului de Informatica Ioana Constantin, elevii au invatat bazele programarii intr-un mod interactiv, intelegand ca tehnologia computerelor este distractiva si creativa.

Scoala Gimnaziala din Afumati beneficiaza de un laborator modern de informatica echipat cu 20 de PC-uri performante, un videoproiector si echipamente profesionale de conectare la Internet, devenind astfel un centru informational dedicat unei educatii inovatoare.

 

 


Powered by ScoalaAfumati!. Copyright 2020