forex trading logo

Acasa
185 de elevi afumateni au primit burse

 

STIMULAM PERFORMANTA IN SCOLILE AFUMATENE!

Primaria comunei Afumati continua demersul inceput in anul 2011 privind acordarea de burse de studiu tuturor elevilor premianti, cat si burse sociale.

Bursele se acorda diferentiat, de la media 8,50 pana la media 10, pentru stimularea elevilor!

COMUNA AFUMATI - PRIMA localitate din ilfov care a acordat astfel de burse, cel care a initiat demersurile necesare pentru acordarea acestor burse este primarul Gabriel Dumanica!

BURSE SOCIALE, DE MERIT SI DE PERFORMANTA

Acordarea burselor reprezinta o forma de sprijin material, vizand atat protectia sociala, cat si stimularea elevilor care obtin rezultate foarte bune la invatatura si disciplina, bursele acordandu-se din bugetele locale ale unitatilor administrativ-teritoriale de care apartin unitatile de invatamant, potrivit prevederilor art. 105 alin. (2) din Legea educatiei nationale nr. 1/2011, in limita fondurilor aprobate cu aceasta destinatie.

Avand in vedere situatia epidemiologica de astazi, precum si starea de urgenta in care ne aflam, dorim sa le multumim celor care s-au implicat pentru reusita acestei actiuni: d-na director prof. Pena Izabella, d-na secretar Anghel Maria, d-nei prof. Tascu Mihaela, cat si personalului primariei!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Powered by ScoalaAfumati!. Copyright 2020